• Środki do dezynfekcji rąk i ciała

Środki do dezynfekcji rąk i ciała - specjalistyczne, medyczne preparaty dezynfekujące

Produkty do zarówno higienicznej, jak i chirurgicznej dezynfekcji rąk, wyróżniające się szerokim spektrum działania przeciwko bakteriom, wirusom i grzybom, dedykowane są nie tylko służbom medycznym, ale także zakładom kosmetycznym czy fryzjerskim. Preparaty mają zróżnicowany czas działania, zazwyczaj od 30 do 90 sekund. Preparaty do dezynfekcji rąk i ciała umożliwiają odpowiednie przygotowanie skóry do zabiegu przy jednoczesnym pielęgnowaniu jej i zabezpieczeniu przed nadmiernym wysuszeniem. W asortymencie posiadamy różne pojemności środków do dezynfekcji tak, aby odpowiadać na indywidualne potrzeby klientów, osób prywatnych i placówek służby zdrowia - od gazików przeznaczonych do odkażania przed iniekcjami i kieszonkowych atomizerów aż po pięciolitrowe opakowania, które znajdą zastosowania w szpitalach, przychodniach i domach opieki długoterminowej.

Płyny do chirurgicznej dezynfekcji

Preparaty do chirurgicznej dezynfekcji są w pełni wirusobójcze w 30 sekund i skuteczne wobec norowirusów w 30 sekund, a ponadto działają na bakterie, grzyby czy prątki gruźlicy. Pełna skuteczność mikrobójcza gwarantuje stuprocentowe bezpieczeństwo podczas zabiegów medycznych. Preparaty do dezynfekcji przeznaczone do częstego stosowania mają formułę przyjazną do skóry z witaminą, gliceryną i pantenolem, która nie podrażnia dłoni, a nawilża je i pielęgnuje.

Preparaty do chirurgicznej dezynfekcji rąk mają łagodne dla skóry pH. Są bezpieczne nawet przy częstym stosowaniu, a ich medyczne przeznaczenie daje gwarancję skuteczności. Po użyciu preparaty wykazują  przedłużone działanie bakteriobójcze dezynfekcji chirurgicznej nawet do 3 godzin. 

Skuteczne i niezawodne preparaty do dezynfekcji rąk

Środki przeznaczone do dezynfekcji rąk powinny być łatwe w aplikacji i przebadane dermatologicznie, a przy tym szybko wysychać po zaaplikowaniu i wykazywać skuteczne, potwierdzone badaniami działanie wirusobójcze i bakteriobójcze. Nie powinny natomiast zawierać szkodliwych substancji wpływających negatywnie na skórę, takich jak chlor, aldehydy czy chlorheksydyna. Produkty, które można znaleźć w naszym sklepie przeznaczone są do stosowania zarówno w warunkach domowych, jak i przez kosmetyczki, fryzjerów,  tatuażystów, personel medyczny, lekarzy, pielęgniarki i opiekunów w hospicjach - środki do dezynfekcji są wszechstronne i uniwersalne.