• Papier do USG

Papier do USG - papier do videoprinterów

W trakcie wykonywania badania USG (ultrasonografii) stosuje się videoprintery (drukarki cyfrowe), będące urządzeniami o zastosowaniu medycznym. Dzięki nim zarówno lekarze, jak i pacjenci mają do dyspozycji obraz z urządzenia diagnostycznego w formie papierowej. We współczesnej medycynie jakość wydruku zaawansowanych technologicznie drukarek jest tak dobra, że na zdjęciu bez problemu można wskazać najmniejszy detal, co umożliwia skuteczne i bezbłędne ocenienie stanu pacjenta. By wydruk z urządzenia był zadowalający, należy zaopatrzyć się w papier spełniający poszczególne kryteria. Dzięki stosowaniu oryginalnego, jakościowego papieru do USG możesz mieć pewność, że efekt estetyczny wydrukowanych zdjęć będzie wyjątkowo wysoki. 

Papier do drukowania wyników badań USG

Papiery do videoprinterów są niezbędne do zapisania, a następnie wydrukowania odpowiednio czytelnych i trwałych wyników badania diagnostycznego. Charakteryzują się niepylącą formułą, która zapewnia estetyczny efekt zdjęć i przedłuża żywotność urządzenia, w którym są stosowane - dzieje się tak, ponieważ pył zapycha dysze, a ponadto zwiększa ryzyko wystąpienia problemów z podajnikiem papieru. Jakościowy papier nie zacina się, co ułatwia proces drukowania, a odpowiednia jego gramatura zapewnia właściwą grubość i wytrzymałość wydruku. Papiery do videoprinterów nie są uniwersalne - każdorazowo należy je dobrać do konkretnego modelu urządzenia. 

Wysokiej jakości błyszczący papier do videoprinterów, pozwalający na uzyskanie nienagannych wydruków wyników badań USG

Dobry papier do videoprinterów odznacza się wyraźnym zapisem, bardzo wysokim kontrastem, głębią czerni i czytelnym nadrukiem. Najwyższej jakości nośniki do druku o wysokim połysku zapewniają efekty zbliżone do fotografii. W zależności od urządzenia, wydruk wyników badania ultrasonograficznego może być dostarczony w różnych formatach, najpopularniejsze są jednak A6 i A7. Dostępne w wielu formatach arkusze są w formie rolek, co pozwala na szybkie zaopatrzenie urządzenia drukującego. W zależności od parametrów wybranego papieru, wydruki mogą być błyszczące lub matowe. Stosowane w ultrasonografii termoczułe papiery do videoprinterów zazwyczaj dostosowane są do monochromatycznych wydruków. Klasyfikowane są one jako profesjonalny wyrób medyczny.