• Strzykawki do insuliny i igły iniekcyjne

Strzykawki do insuliny i igły iniekcyjne - igły, strzykawki, wenflony, kaniule

Strzykawki to pozbawione zawartości, jałowe pojemniki, za pomocą których możemy zarówno odmierzyć, jak i podać lek za pomocą igły lub bez niej. Zamknięte są w pojedynczych, jednorazowych opakowaniach tak, aby były sterylne. Strzykawki i igły to akcesoria medyczne niezbędne w codziennym odmierzaniu odpowiednich porcji i podawaniu wszelkiego rodzaju farmaceutyków. Przydają się nie tylko do iniekcji, ale też do przemywania ran lub niewielkich skaleczeń pod ciśnieniem, pobierania wydzielin z ciała, pobierania tkanek i lewatyw.

Strzykawki iniekcyjne o różnej pojemności - strzykawki i igły do zastrzyków

Strzykawki jednorazowe wykonane są w całości z tworzywa sztucznego, mają kształt tuby i stosowane są do jednorazowego podawania leków. Dostępne są strzykawki w wielu pojemnościach, od kilku do kilkudziesięciu milimetrów i znajdują szerokie zastosowanie w medycynie, w tym w domowych warunkach. 

Dobrej jakości strzykawki iniekcyjne posiadają podwójne gumowe uszczelnienie tłoka wykonane z syntetycznego materiału pozbawionego lateksu, a sam tłok wyposażony jest w bezpieczną blokadę zapobiegającą niekontrolowanemu wysunięciu się z komory strzykawki.

Strzykawki do insuliny mają objętość 1 ml i wyposażone są w krótką igłę, która zapewnia bezbolesny zastrzyk. Zbudowane są z cylindra z nadrukowaną skalą pozwalającą dostosować dokładnie porcję przyjmowanego preparatu, precyzyjnego tłoka i igły. 

Igły iniekcyjne do użytku medycznego i domowego

Igły przeznaczone są do iniekcji dożylnych, domięśniowych oraz podskórnych. Rurki igły wykonane są z gładkiej i wytrzymałej stali nierdzewnej, a osłonka i nasadka z polipropylenu. Cienkie ścianki zapewniają właściwe tempo strumienia. Wyroby nie zawierają lateksu ani ftalanów, sterylizowane są tlenkiem etylenu.

Szeroki wybór materiałów umożliwia wybranie odpowiednich produktów przeznaczonych do indywidualnych potrzeb, od pobierania leków aż po wykonywanie nakłuć. Wyroby wykonane są z nietoksycznych i niepirogennych materiałów, całkowicie bezpieczne dla organizmu. Certyfikowane igły, strzykawki i inne akcesoria umożliwiają poprawne wykonywanie procedur medycznych bez ryzyka.