• Podkłady medyczne

Podkłady medyczne na łóżko

Badania, które wykonywane są przez lekarzy, muszą być przeprowadzone w sterylnych i bardzo higienicznych warunkach. Z tego powodu podstawą jest stosowanie podkładów medycznych. Podkłady medyczne to produkty, które są stosowane w celu ochrony skóry ludzkiej, a także w leczeniu różnych dolegliwości skórnych. Można dostać je w różnych rozmiarach i kształtach, a także w różnych formach, takich jak plastry, taśmy lub płatki. Są one przeznaczone do użytku zewnętrznego i są często stosowane w leczeniu takich dolegliwości skórnych jak odleżyny, rany, oparzenia i inne. Podkłady medyczne w rolce doskonale zabezpieczają łóżka oraz fotele przed różnego rodzaju zabrudzeniami. Te materiały higieniczne zwiększają komfort pacjentów, z tego powodu każdy lekarz powinien posiadać je w swoim gabinecie. 

Papierowe podkłady medyczne - podkłady medyczne jednorazowe

Papierowe podkłady medyczne są niezwykle wygodnym rozwiązaniem, z którego korzysta coraz więcej gabinetów medycznych oraz centrów rehabilitacji. Papierowy podkład medyczny umożliwia utrzymanie higieny, ponieważ dwuwarstwowa powierzchnia zapewnia dużą chłonność. Papierowe podkłady medyczne na łóżko, które oferujemy w naszej hurtowni medycznej, są wytrzymałe na przedzieranie i rozciąganie, dlatego świetnie sprawdzą się jako jednorazowe i higieniczne nakrycie ochronne przy wszelkich zabiegach oraz badaniach.

Podkłady medyczne celulozowe

Jednym z rodzajów podkładów medycznych jest podkład medyczny celulozowy, który jest wykonany z włókien celulozowych. Jest to jeden z najbardziej ekologicznych materiałów, który nie wywołuje alergii i jest bezpieczny dla zdrowia. Podkłady medyczne celulozowe są bardzo chłonne i mogą być stosowane w leczeniu różnych dolegliwości skórnych, takich jak odleżyny, rany i oparzenia, ponieważ są bardzo delikatne dla skóry. Podkłady medyczne jednorazowe głównie używane są w ośrodkach służby zdrowia oraz wszędzie tam, gdzie wymagana jest ochrona, jak i izolacja ciała od powierzchni leżącej i siedzącej. Podkład medyczny celulozowy wykonany jest z dwóch warstw celulozy, która perfekcyjnie izoluje oraz wchłania wilgoć. Dzięki nim można zapewnić pacjentowi pełen komfort oraz higienę na najwyższym poziomie.  Nie bez powodu podkłady medyczne z celulozy są często stosowane w opiece nad osobami starszymi lub chorymi. Są one łatwe w użyciu i skuteczne w leczeniu różnych dolegliwości skórnych.