• Preparaty do dezynfekcji pomieszczeń

Preparaty do dezynfekcji pomieszczeń - środki do dezynfekcji powierzchni

Środki do dezynfekcji powierzchni są niezbędne w placówkach medycznych, salonach kosmetycznych i w gastronomii. Charakteryzują się wysoką redukcją ryzyka zakażenia, a ich gwarancja skuteczności potwierdzona jest badaniami. Działają grzybobójcze, bakteriobójczo i wirusobójczo już w ciągu 30 sekund od zastosowania. Preparaty do dezynfekcji wyróżniają się szybkim efektem czystej i zdezynfekowanej powierzchni, nie pozostawiając smug i zacieków. 

Zarejestrowane są jako wyrób medyczny i produkt biobójczy, jednak istnieje możliwość zastosowania ich do wielu powierzchni w obszarze medycznym i pozamedycznym. Szczególnie dobrze sprawdzają się do dezynfekcji powierzchni sprzętu medycznego - aparatury medycznej i operacyjnej, łóżek i foteli zabiegowych, a także sprzętu rehabilitacyjnego, jednak znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczna jest sterylność, a więc przykładowo na każdej powierzchni mającej kontakt z żywnością. 

Zastosowanie specjalistycznych preparatów do dezynfekcji pomieszczeń i powierzchni 

Poza wymienionymi wyżej przeznaczeniami, środki bakteriobójcze i wirusobójcze znajdują zastosowanie w salonach fitness, ośrodkach SPA, sanatoriach, przedszkolach czy szkołach. Nadają się do dezynfekcji blatów, stołów, klamek, uchwytów i sprzętu kosmetycznego oraz fryzjerskiego. Polecane są również do dezynfekcji końcówek stomatologicznych przed procesem sterylizacji oraz łyżek protetycznych i wycisków silikonowych. Warto wziąć pod uwagę fakt, że produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności.

Środki dezynfekujące powierzchnię - odpowiedź na wszystkie potrzeby

Regularna i dokładna dezynfekcja powierzchni jest kluczowa, szczególnie jeżeli mowa o sprzętach medycznych i wyposażeniu szpitalnym. Oferowane przez nas płyny i żele są odpowiednie do stosowania na wszystkich materiałach, od skóry, poprzez szkło, aż po metal i tworzywa sztuczne, takie jak plastik i silikon. W celu skutecznej dezynfekcji konieczne jest zastosowanie specjalistycznych preparatów o potwierdzonym badaniami działaniu.